Книги жанра «Детективная фантастика» на букву «H»

num: 1 5
en: A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W
 
 Обложка  Описание  Ссылки
Обложка книги Hard Magic Hard Magic

 Автор: Correia Larry

 Серия: Grimnoir Chronicles

Обложка книги Hard Spell Hard Spell

 Автор: Gustainis Justin

 Серия: Occult crimes unit

Обложка книги Heart of a Dragon Heart of a Dragon

 Автор: Wilson David Niall

 Серия: DeChance Chronicles

Обложка книги High Priestess High Priestess

 Автор: Murphy Warren, Sapir Richard

 Серия: The Destroyer


When an American national ascends the throne in China and begins a territorial war, Remo Williams and his martial arts master, Chiun, rush in to restore peace.


Читать или скачать книгу «High Priestess»
Обложка книги Holy Terror Holy Terror

 Автор: Murphy Warren, Sapir Richard

 Серия: The Destroyer


The Divine Bliss Mission in India is just another money hustle - till its leader begins using his disciples to penetrate the higher U.S. echelons. The Blissful Master, alias whiz-kid Dom, has a nice line in drug-induced bliss for the converted and a sideline in painful death for unbelievers that have cost CURE four Agents. Remo and Chiun hit India, Dom flees, but curvaceous follower Joleen is prepared to embrace a new master - the outraged Chiun. Leaving behind them a trail of blissful dead, the three head for home - and more trouble.

Читать или скачать книгу «Holy Terror»
Обложка книги Hostile Takeover Hostile Takeover

 Автор: Murphy Warren, Sapir Richard

 Серия: The Destroyer

Обложка книги Hotel pod poległym alpinistą Hotel pod poległym alpinistą

 Автор: Strugacki Arkadij, Strugacki Borys


…Poznajmy najpierw komisarza Petera Glebskego który mimo polsko brzmiącego nazwiska jest niezbyt bystrym przedstawicielem policji jakiegoś bliżej nie określonego alpejskiego państwa. Nie żeby polscy przedstawiciele prawa byli jakoś bardzo bystrzy ale w kryminałach przyzwyczajeni jesteśmy jednak do błyskotliwych śledczych.

Glebsky jest zmęczonym, wielce zasłużonym komisarzem policji który przyjeżdża na długo oczekiwany urlop do jak się wydawało spokojnego miejsca zagubionego gdzieś wysoko w górach. Ma niestety typowe przypadłości policjanta. Dużo pije, trzyma się regulaminu oraz narzeka na szefa (który to notabene wysyła go w to miejsce na urlop). Gdy wiec jeden z gości dwumetrowy Szwed Olaf Andvarforsen zostaje znaleziony w swoim pokoju ze skręconym karkiem przystępuje do kolejnego typowego, rutynowego śledztwa.

Sprawdza ślady, przesłuchuje wszystkich gości, zamyka podejrzanych ale to nie zbyt przybliża go do rozwiązania sprawy. Wszystkich podejrzewa, na dodatek pojawia się dziwna postać Loirevic, cudem uratowana spod lawiny która chce się spotkać z ofiarą. Jest też tajemnicza walizka, oferta przekupstwa, pogróżki i „dobre rady od życzliwych”. Glebsky w związku z tym nie śpi, jeszcze więcej pije i zupełnie nie przyjmuje rad od przyjaciół.

Co gorsza traci czujność. Najpierw wiec solidnie obrywa od przesłuchiwanego oprycha potem twardo trzymając się procedur pozwala na masowe zabójstwo które zostaje dokonane przez przybyłą helikopterem bandę nasłaną przez byłego hitlerowca a obecnie senatora Goldenwassera. Wprawdzie sprawiedliwość dopada przestępców a komisarz Glebsky awansuje, żeni się ma dzieci i wnuki. Na starość jednak wspomina ze smutkiem że nie wszystko tak poszło jak powinno…

Читать или скачать книгу «Hotel pod poległym alpinistą»
Обложки нет Hotel U mrtveho alpinisty

 Автор: Strugacki Arkadij, Strugacki Boris


Autoři si zaspekulovali nad tím, co všechno by se mohlo stát, kdyby obyvatelé jiné, technicky vyspělejší planety vyslali na Zem své pozorovatele, kteří by se vzhledem i chováním připodobnili standardu našich splečenských vrstev. Díky zlomyslné náhodě první kontakt navážou se členy zločineckého gangu, který začne plně využívat jejich schopností. Naštěstí brzy prohlédnu, ale když se snaží vymknout z područí bandy, jsou pronásledováni a posledním útočištěm před odletem na vlastní planetu se jim stane hotel U mrtvého alpinisty, vysoko v horách, v uzavřeném údolí, navíc v posledních dnech odříznutém od okolného světa lavinovým závalem.

Zde tedy začíná vlastní zápletka, do níž je vtaženo i několik náhodných hostů hotelu, především detektiv Glebski, který zde chtěl strávit dva týdny zaslouženého odpočinku a zatím se stává ústřední postavou děje, v němž se proplétají dvě tajemné historie, jedna humorná a neškodná, druhá dramatičtější a tragická, v němž si téměř každý na něco s něčím hraje, kde jedni jsou zaskakováni činností druhých, logika lidí se kříží s logikou mimozemšťanů — a s touto spoustou záhad, tajemství a nedorozumění se marně potýká se svou profesionální rutinou náš nešťastný hrdina.

Читать или скачать книгу «Hotel U mrtveho alpinisty»
 

Категории
По книгам: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z [RU] [0-9]
По авторам: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z [RU] [0-9]
По сериям: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z [RU] [0-9]