Книги жанра «Исторические приключения» на букву «N»

num: 1 2
en: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U W Y Z
 
 Обложка  Описание  Ссылки
Обложка книги Na hranici Oekumeny Na hranici Oekumeny

 Автор: Jefremov Ivan č

Обложка книги Na konci světa Na konci světa

 Автор: Jefremov Ivan


Historický román sovětského autora z doby tisíc roků před Kristem líčí zážitky mladého Řeka sochaře Pandiona, jenž se na svých cestách za starými uměleckými památkami dostane do egyptského otroctví. Výstižně kreslí autor sochařovo strádání v sídle egyptského faraóna, dřinu a útisk tisíců otroků a přepych a rozmařilý život faraóna a jeho družiny. Odhaluje poměry v říši faraónů a neudržitelnost tohoto společenského řádu, vybudovaného na nelidském zotročování chudiny. Seznamuje nás s hrdinným bojem otroků za svobodu, zasvěceně popisuje svět starověku a starou egyptskou kulturu a líčí četné příhody a dobrodružství, které otroci prožijí na svém útěku v afrických pralesích.

I když se děj odehrává v době velmi dávné, má pro současného čtenáře aktuální význam. Zdůrazňuje důležitost kolektivní spolupráce a jednotného postupu všech utiskovaných, přístupnou formou řeší vývoj sochaře Pandiona z vyhraněného individualisty v člověka kolektivně cítícího. Živě a poutavě zachycuje události, jejich vztahy, dosah a politický smysl na lidech skutečně živých, na lidech majících srdce i rozum, sílu a především víru ve spravedlnost.

Knihu I. Jefremova lze označit za dílo více než zajímavé, jehož předností je jasné ideové pojetí a zaměření. Děj knihy má bystrý spád a svou svěžestí a bezprostředností našeho čtenáře jistě zaujme, poučí a pobaví.

Читать или скачать книгу «Na konci světa»
Обложки нет Nanon

 Автор: Sand George


Nanon, née en 1775, raconte en 1850 les événements qu'elle a vécus dans son enfance et sa jeunesse. La période prérévolutionnaire est évoquée comme un temps immémorial, où rien ne semble devoir changer. On apprend la prise de la Bastille un jour de marché. George Sand évoque fort bien la Grande Peur dans ce qu'elle a d'irrationnel et de terrifiant, la fête de la Fédération, moment d'exaltation et de bonheur, puis la vente des biens nationaux. Ainsi, Nanon peut devenir propriétaire de sa maison…

C'est une vue de la Révolution, équilibrée et sans fanatisme, que donne ce grand roman. Paru en 1872 – George Sand a donc soixante-huit ans -, il témoigne que la capacité de travail et la force d'invention sont intactes chez la romancière. Forte d'une documentation impressionnante, l'auteur conduit le récit avec une allégresse et une célérité qui nous étonnent. Nanon est un des très rares romans qui traite de la Révolution Française dans les campagnes, vue à travers les yeux d'une paysanne.

Читать или скачать книгу «Nanon»
Обложка книги Napoleon’s Pyramids Napoleon’s Pyramids

 Автор: Dietrich William

 Серия: Ethan Gage

Обложка книги Nefertiti.he book of the dead Nefertiti.he book of the dead

 Автор: Drake Nick

 Серия: Rai Rahotep

Обложка книги Nero_s Heirs Nero_s Heirs

 Автор: Massie Allan

Обложка книги Nest of vipers Nest of vipers

 Автор: Devenish Luke

 Серия: Empress of Rome

Обложка книги Nizams Daughters Nizams Daughters

 Автор: Mallinson Allan

 Серия: Matthew Hervey

Обложка книги North and South North and South

 Автор: Джейкс Джон

 Серия: North and South


From America's master storyteller and writer of historical fiction comes the epic story of two families — the Hazards and the Mains. Separated by vastly different ways of life, joined by the unbreakable bonds of true friendship, and torn asunder by a country at the threshold of a bloody conflict that would change their lives forever...

Читать или скачать книгу «North and South »
 

Категории
По книгам: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z [RU] [0-9]
По авторам: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z [RU] [0-9]
По сериям: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z [RU] [0-9]